Logo Artportable

Om Artportable

Artportable är ett modernt, digitalt galleri med över 38 000 konstverk. Artportables portfolioverktyg för konstnärer är lätt att använda och konstälskare kan snabbt komma i kontakt med nya spännande konstnärer. Höjdpunkter och Trendande är exempel på populära listor där konst visas och säljs på Artportable.

Vi har också ett fysiskt Showroom på Södermalm, Stockholm. Kom gärna in och träffa oss över en kopp kaffe och passa på att se på en utställning.

Emil Sundberg

Web Developer

Erik Glitterstam

Art Coordinator

erik.g@artportable.com

Filippa Flood

Journalist

filippa@artportable.com

Fredrik Mannelqvist

fredrik@artportable.com

Leonard Edland

Art Coordinator

leonard@artportable.com

Linus Gustin

Art Coordinator

linus@artportable.com

Nannie Höök

Content Creator

Patrik Söderberg

IT Manager

Richard Leppänen

Senior Art Coordinator

richard@artportable.com

Sebastian Karlholm

Art Coordinator

sebastian@artportable.com

Tony Lidén

Art Coordinator

tony@artportable.com

Carl Nyberg

COO

carl@artportable.com

Erik Nordlander

CEO & Founder

erik@artportable.com

Johan Höök

Business Development & Founder

johan@artportable.com