Logo Artportable

Om Artportable

Artportable är ett modernt, digitalt galleri med över 91 000 konstverk. Artportables portfolioverktyg för konstnärer är lätt att använda och konstälskare kan snabbt komma i kontakt med nya spännande konstnärer. Höjdpunkter och Trendande är exempel på populära listor där konst visas och säljs på Artportable.

Vi har också ett fysiskt Showroom på Södermalm, Stockholm. Kom gärna in och träffa oss över en kopp kaffe och passa på att se på en utställning.

staff image

Tony Lidén

Art Coordinator

tony@artportable.com

staff image

Oliver Karlsson

Art Coordinator

oliver@artportable.com

staff image

Ola Söderlind

Art Coordinator

ola@artportable.com

staff image

Ulrika Melin

Art Curator

ulrika@artportable.com

staff image

Patrik Söderberg

IT Manager

staff image

Massi Wararoodi

Software Developer

staff image

Cosmo

Avant-garde creator

hello@artportable.com

staff image

Carl Nyberg

COO

carl@artportable.com

staff image

Erik Nordlander

CPO & Founder

erik@artportable.com

staff image

Johan Höök

Business Development & Founder

johan@artportable.com

staff image