Logo Artportable

Om Artportable

Artportable är ett modernt, digitalt galleri med över 31 000 konstverk. Artportables portfolioverktyg för konstnärer är lätt att använda och konstälskare kan snabbt komma i kontakt med nya spännande konstnärer. Höjdpunkter och Trendande är exempel på populära listor där konst visas och säljs på Artportable.

Företaget har också ett fysiskt Showroom på Södermalm, Stockholm.

Emil Sundberg

Web Developer

Jacob Karlsson

Sales Manager

jacob@artportable.com

Linus Gustin

Art Coordinator

linus@artportable.com

Matilda Wirström

Content Manager

Nannie Höök

Content Creator

Patrik Söderberg

IT Manager

Richard Leppänen

Senior Art Coordinator

richard@artportable.com

Tony Lidén

Art Coordinator

tony@artportable.com

Carl Nyberg

COO

carl@artportable.com

Erik Nordlander

CEO & Founder

erik@artportable.com

Johan Höök

Business Development & Founder

johan@artportable.com